Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Produkty: 0
Suma: 0,00 zł
Wyszukaj książkę:
Jesteś tutaj:   Katalog / Czwarta Strona / Gdyby ocean nosił twoje imię
 

Gdyby ocean nosił twoje imię

Cena: 36,90 zł
Ilość:
Wyślemy w ciągu 48h
Koszt dostaw:

Poczta Polska: dostawa gratis!
Kurier: 13 zł
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
ISBN: 978-83-66431-28-7
Ilość stron: 315
Oprawa: miękka
Data premiery: 2019-10-30
Rok wydania: 2019
Bestsellerowa autorka „Dotyku Julii” powraca z poruszającą i wyjątkową powieścią o sile miłości w świecie pełnym nienawiści.
 

Bycie inną nie musi oznaczać bycia gorszą. Ale świat nie jest idealny i Shirin naprawdę nie ma łatwego życia. Minęło kilkanaście miesięcy od głośnego zamachu z 11 września. To wyjątkowo burzliwy czas zwłaszcza dla szesnastoletniej muzułmanki, która nie zgadza się na to, co zgotował jej los.

Shirin doskonale wie, jak okropni mogą być ludzie. Jest zmęczona agresywnymi spojrzeniami, poniżającymi komentarzami, nawet przemocą fizyczną, które spotykają ją ze względu na hidżab. Z każdym dniem bardziej zamyka się w sobie i coraz silniej oddaje muzyce i tańcowi.

Wszystko jednak się zmienia, gdy na jej drodze staje Ocean James.

Jest pierwszą osobą, która chce poznać prawdziwą Shirin.

Ale czy dziewczyna jest gotowa, by komukolwiek zaufać?

Zwłaszcza komuś z tak odmiennego świata?

Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik

Recenzje:

Wyjątkowe książki sprawiają, że patrzysz na świat wokół siebie z nowej perspektywy, a to jest jedna z nich. Uwielbiam ją!

Nicola Yoon, autorka Ponad wszystko i Słońce też jest gwiazdą

Oto powieść nasycona dawką humoru i subtelności, od której niejednemu czytelnikowi zabije szybciej serce. Tahereh Mafi doskonale oddaje emocje związane z trudnościami dorastania i pierwszym zauroczeniem. Shirin udowadnia, że mimo nieprzyjemności ze strony rówieśników warto walczyć o swoje i nie tracić wiary w siebie.

Nikola Mańdok, Doktor Book

Książka, którą trzymasz w rękach, to poruszająca historia młodej, odważnej kobiety. Chcąc pozostać sobą, Shirin z dumą nosi hidżab, za co każdego dnia płaci wysoką cenę. Tahereh Mafi zabierze Cię w podróż do 2002 roku i sprawi, że długo o niej nie zapomnisz.

Aleksandra Misior-Mroczkowska, KsiążkowyFrik

Książka, co do której nie miałam wysokich oczekiwań, wzbudziła we mnie emocje, których wcześniej nie byłam zdolna odczuwać. Mafi podejmuje trudny temat wykluczenia i rasizmu, ale czyni to w przystępny dla każdego sposób. Ta książka stanie się bliska Waszym sercom i będziecie myśleć o niej długo po przeczytaniu ostatniego zdania.

Karolina Borkowska, Come Book

Kontakt

Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.
ul. Fredry 8
61-701 Poznań

Sekretariat:                      Dział handlowy:
tel. 61 853 99 10             tel. 61 853 99 25
fax. 61 853 80 75

Jesteśmy na

All rights reserved 2013 Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.