Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Produkty: 0
Suma: 0,00 zł
Wyszukaj książkę:

 

Wyspa niebieskich lisów. Dramatyczna wyprawa odkrywców Alaski


Premiera: kwiecień 2020

Największa wyprawa naukowa w historii!

Stephen R. Bown - autor książki „Amundsen. Ostatni wiking” zabiera nas w fascynującą i niebezpieczną XVIII-wieczną podróż. Wyprawa nazwana Wielką Ekspedycją Naukową miała za zadanie zbadać obszary od Petersburga przez Syberię aż po wybrzeża Ameryki Północnej. Zlecona przez cara Piotra I Wielkiego kosztowała jedną szóstą rocznych przychodów Imperium Rosyjskiego. Dowodzona przez legendarnego Duńczyka – Vitusa Beringa obejmowała ponad trzy tysiące naukowców i żeglarzy. Była jednym z najbardziej ambitnych i tragicznych przedsięwzięć w annałach historii morskiej i arktycznej.

„Wyspa niebieskich lisów” to pasjonująca opowieść o czasach wielkich wypraw, kiedy naukowcy byli prawdziwymi bohaterami i niebezpieczeństwa doświadczali na własnej skórze.

Przełożyli Krzysztof Cieślik i Maciej Miłkowski

 

Pamiętniki tom II


Data premiery: 2019-10-30

Drugi tom Pamiętników Hectora Berlioza, to prawdziwa historia pisana muzyką.

W drugim tomie Pamiętników wybitnego francuskiego kompozytora Hectora Berlioza, znajdą Państwo wspomnienia z podróży do Niemiec, Austrii, Czech i Węgier oraz Rosji. Ponadto wiele listów do przyjaciół i ludzi, z którymi współpracował.

Wydanie zawiera płytę CD z utworem Harold w Italii w wykonaniu Nobuko Imai oraz London Symphony Orchestra pod batutą sir Colina Davisa. Wewnątrz książki dostępny jest także kod QR, za pomocą którego będą mogli Państwo przeczytać Wieczory orkiestrowe – nowelę autorstwa samego Berlioza.

Pierwsze pełne polskie wydanie.

Przełożyła Katarzyna Losson
Kontakt

Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.
ul. Fredry 8
61-701 Poznań

Sekretariat:                      Dział handlowy:
tel. 61 853 99 10             tel. 61 853 99 25
fax. 61 853 80 75

Jesteśmy na