Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Produkty: 0
Suma: 0,00 zł


Seria reporterska Wydawnictwa Poznańskiego

Seria reporterska Wydawnictwa Poznańskiego

Kierując się przekonaniem, że historia dzieje się również tu i teraz, na początku czerwca 2016 roku wydawnictwo otworzyło się na tematy współczesne, oddając w ręce czytelników książki z serii reporterskiej.


Tytułami, które inicjują nowy cykl Wydawnictwa Poznańskiego są: „Punkty zapalne” Michała Larka i Jerzego Borowczyka, będące zbiorem przejmujących rozmów o drżącym w posadach współczesnym świecie, wyróżnione przez Amnesty International „Morderstwo w Himalajach” autorstwa Jonathana Greena, zdobywcy wielu prestiżowych nagród, i „Polowanie na Escobara” Marka Bowdena, nagradzanego dziennikarza i autora słynnego „Helikoptera w ogniu”.

Na przyszły rok wydawnictwo zaplanowało publikację kolejnych reportaży, między innymi: poruszającej historii o mieszkankach krajów arabskich walczących o swoje prawa – „Excellent Daughters: The Secret Lives of Young Women Who Are Transforming the Arab World” autorstwa Katherine Zoepf, reportażu „Ice Diaries: An Antarctic Memoir” Jean McNeil, która w swojej książce snuje fascynującą opowieść o Antarktyce, oraz książki Gordona Stainfortha „Fiva: An Adventure That Went Wrong”, będącej historią dwóch nastoletnich braci, którzy podczas ryzykownej wspinaczki na najwyższą ścianę górską w Europie musieli spojrzeć śmierci w oczy. Reportaż Gordona Stainfortha znalazł się w ścisłym finale Boardman Tasker Award for Mountain Literature 2012. Poza reportażami zagranicznymi wydawnictwo ma również w planach publikację reportaży polskich autorów.

Dział reportaży Wydawnictwa Poznańskiego, podobnie jak jego dział historyczny, budowany jest z pasją oraz z dbałością o rzetelność pisarską i różnorodność podejmowanych tematów. Seria ta powstała z myślą o czytelnikach, którzy nie są obojętni na problemy współczesnego świata i chcą być świadkami wydarzeń tworzących historię. Hasłem przewodnim dla tworzenia serii jest przekonanie, że rzeczywistość wciąga bardziej niż fikcja.

Kontakt

Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.
ul. Fredry 8
61-701 Poznań

Sekretariat:                      Dział handlowy:
tel. 61 853 99 10             tel. 61 853 99 25
fax. 61 853 80 75

Jesteśmy na