Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Produkty: 0
Suma: 0,00 zł


IX Ogólnopolski Kongres Kobiet - spotkanie z Elizą Michalik i Sylwią Kubryńską

IX Ogólnopolski Kongres Kobiet - spotkanie z Elizą Michalik i Sylwią Kubryńską

9 i 10 września w Poznaniu rusza IX Ogólnopolski Kongres Kobiet, podczas którego uczestnicy będą dyskutować o tym, co zrobić, by Polska była krajem, w którym kobiety i mężczyźni czują się wolne/-i i równe/-i. Nie zabraknie również Zatoki Książek z pozycjami/publikacjami kobiet i dla kobiet.

9 i 10 września w Poznaniu podczas IX Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet odbędzie się dyskusja na temat, co zrobić, by Polska była krajem, w którym kobiety i mężczyźni czują się wolne/-i i równe/-i. Uczestnicy będą zastanawiać się nad tym, jak bronić demokracji przed zagrożeniami autorytaryzmu i populizmu. Jak bronić i wzmacniać prawa i wolności kobiet. "Alert dla praw kobiet" – to hasło Wydarzenia.

Na IX Kongresie będzie można słuchać wykładów, dyskutować, brać udział w warsztatach, uzyskać porady (prawne), wymieniać doświadczenia, wzmacniać się i tworzyć koalicje. Będzie można zwiedzać Park Kobiet, gdzie – np. Zatoka Książki z pozycjami/publikacjami kobiet i dla kobiet.

Na Kongresie znajdą się również Centra tematyczne (niepełnosprawności – Chcemy całego życia, edukacji seksualnej i obyczajowości, edukacji i nauki, kultury, przedsiębiorczości i innowacji, stulecia praw kobiet, LGBTQA, międzynarodowe, rozwoju osobistego, samorządowo-polityczne, zielone, zdrowia, senioralne, Grrrl Power), w których m.in. o solidarności (która jest kobietą), demokracji (bez której nie ma wakacji), ekofeminizmie i przyszłości Czarnego Protestu, która jest teraz. Na polskiej ulicy. W Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, mniejszych miastach i wsiach, skąd 9 i 10 września przyjedźcie/przyjedźmy do Poznania.


Podczas tegorocznego IX Ogólnopolskiego Kongresu Kobieta w Poznaniu, będzie można spotkać nasze autorki: Sylwię Kubryńską oraz Elizę Michalik, które opowiedzą o swoich książkach.

Miejsce: Pawilon nr 15. na Targach Poznańskich, Sala Ziemi

9:30-10:00 - spotkanie z autorkami
10:00-11:00 - czas na podpisywanie książek na stoisku


ELIZA MICHALIK, dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa. Potrafi być inteligentnie złośliwa i ostra, ale nigdy nie jest agresywna. W swojej książce „Szpile” walczy o prawa kobiet, jest czuła na krzywdę i przemoc. Wbija szpilę tym, którzy na to zasługują.
Książka: „Szpile"

SYLWIA KUBRYŃSKA, nominowana do tytułu Super Bohaterki Roku 2015 w plebiscycie Wysokich Obcasów. Zaangażowana społecznie felietonistka, autorka bestsellerowej powieści Kobieta dość doskonała. Składa się głównie z emocji, dlatego jej teksty wywołują śmiech, łzy i furię. Jednocześnie.
Książki: „30 sekund", „Biurwa", „Furia Mać", „Kobieta dość doskonała"

Prowadzący: Karol Górski, aktywista na rzecz praw człowieka, członek Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska


UDZIAŁ w IX Kongresie jest BEZPŁATNY, trzeba tylko SIĘ ZAREJESTROWAĆ: https://goo.gl/SQA1z6

Informacja pochodzi z wydarzenia IX Ogólnopolski Kongres Kobiet.

Mapa MPT - Pawilon 15, Sala Ziemi
Kontakt

Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.
ul. Fredry 8
61-701 Poznań

Sekretariat:                      Dział handlowy:
tel. 61 853 99 10             tel. 61 853 99 23
fax. 61 853 80 75

Jesteśmy na