Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Produkty: 0
Suma: 0,00 zł


Czytam i staję się wolny - 21. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Czytam i staję się wolny - 21. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie
Czytam i staję się wolny - 21. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®

Niepowtarzalny klimat Krakowa, bogaty program towarzyszący, kilkuset wystawców, pisarzy i dziesiątki tysięcy miłośników literatury to najlepsza rekomendacja dla jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa portugalskiego pisarza Fernando Pessoi „Czytam i staję się wolny”. Wolność tę możemy mnożyć, udając się w podróż z bohaterami każdej branej do ręki książki. Możemy przeżywać zdarzenia, sytuacje, emocje, których być może nigdy nie doświadczymy we własnym życiu. Gdy czytamy książkę, nasza wyobraźnia jest niczym nieograniczona, wolna od scenografii, postaci aktorów odgrywających swoje role. Zwolenników czytania nie brakuje, co potwierdzają tłumy bibliofilów odwiedzających od lat imprezę. 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® odbędą się w dniach 26-29 października w EXPO Kraków.

Wydawnictwo Poznańskie i Czwarta Strona czekają na wszystkich gości na stanowisku B34. Przez cztery dni będziemy wspólnie z Wami celebrować ten niezwykły czas z książkami. Będą spotkania z autorami, konkursy z nagrodami, dużo książek (nawet przedpremierowe egzemplarze) i niespodzianki dla odwiedzających. Na naszym stosiku będzie można kupić nasze bestsellery oraz najnowsze premiery m.in. "Drwale" Annie Proulx, "Dżej Dżej. Rozmowa z Jackiem Jaśkowiakiem" wywiad rzeka przeprowadzony przez Włodzimierza Nowaka i Violettę Szostak, seria eko "Jak zwierzę" oraz "Prywatne życie łąki", niezwykłe książki YA "Król Kier" Aleksandry Polak,  przedpremierowe wydanie "Z popiołów" Martyny Senator czy przedpremierowe książki idealne na święta "Wieczór taki jak ten" Gabrieli Gargaś, "Zakochaj się Julio" Natalii Sońskiej, "Cztery płatki śniegu" Joanny Szarańskiej i "Zamarznięte serca" Karoliny Wilczyńskiej.


CZWARTEK 26.10. Dzień Bibliotekarza
PIĄTEK 27.10. Popołudnie z Książkami Obyczajowymi
SOBOTA 28.10. Dzień YA
NIEDZIELA z Kryminałem 29.10.


Podczas targów zapraszamy również na liczne spotkania z naszymi autorami:

Spotkania z autorami

Gościem Honorowym tegorocznych Targów jest Francja. Przez wielu z nas kraj ten kojarzony jest z pięknym Paryżem, malarstwem, winami czy smakowitymi croissantami. To także niezwykle ważny ośrodek kultury, w którym rodziła się wybitna i popularna na całym świecie literatura. Każdy miłośnik książek z pewnością zna publikacje Antoine de Saint-Exupérego, Aleksandra Dumasa, Marcela Prousta czy Victora Hugo. Na Targach nie zabraknie również współczesnych klasyków francuskiej literatury. Spotkamy m.in. Erica-Emmanuela Schmitta, Geoffroy de Pennarta oraz słynnego francuskiego rysownika Serge’a Blocha. Program przygotowany na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® jest bardzo bogaty, a wydarzenia towarzyszące będą odbywały się zarówno na Targach w EXPO Kraków, jak i w przestrzeni miejskiej Krakowa. Zwiedzający mogą liczyć na szereg atrakcji, przygotowanych nie tylko przez organizatora i Wystawców, ale także przez Instytut Francuski, Ambasadę Francji i partnerów wspomnianych instytucji.

[w materiale znajdują się fragmenty informacji prasowej Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie]
Kontakt

Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.
ul. Fredry 8
61-701 Poznań

Sekretariat:                      Dział handlowy:
tel. 61 853 99 10             tel. 61 853 99 23
fax. 61 853 80 75

Jesteśmy na