Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Produkty: 0
Suma: 0,00 zł


„Fiva” i „Morderstwo w Himalajach” Książkami Górskimi Roku 2017

„Fiva” i „Morderstwo w Himalajach” Książkami Górskimi Roku 2017W dniach 21–24 września 2017 roku w Lądku Zdroju odbywał się XXII Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady. Podczas uroczystej gali poznaliśmy laureatów konkursu Książka Górska Roku im. Wawrzyńca Żuławskiego. Nagrodzono dwa reportaże wydane przez Wydawnictwo Poznańskie:

Nagroda w kategorii Literatura alpinistyczna i górsko-podróżnicza: Gordon Stainforth, Fiva. Przekroczyć granicę strachu

Z uzasadnienia Jury:

Książka na początku nie zachwyciła. Napisał ją człowiek, który opowiada historię sprzed wielu, wielu lat. Ale zaraża młodzieńczą pasją, która była jego udziałem w trakcie wyjazdu do Norwegii. Książka ta jest świadectwem pewnej ignorancji i zuchwałości wspinaczkowej oraz tego, że Anglicy mają ułańską fantazję.

· Nagroda w kategorii Górska fikcja, poezja, reportaż: Jonathan Green, Morderstwo w Himalajach

Z uzasadnienia Jury:

To była trudna kategoria, ponieważ łączyła różne typy książek. „Morderstwo w Himalajach” nas nie tyle zachwyciło, co poraziło szczerością i poświadczeniem prawdy, opisaniem czegoś, o czym wspomina się sporadycznie. Zwykle spotykamy się z powodu gór i opowiadamy o górach, a ta książka mówi o tragedii całego narodu, który cierpi z powodu okrucieństwa reżimu i ograniczania wolności – czegoś, co jest zaprzeczeniem wspinania.

Nagrodzone książki polecamy nie tylko miłośnikom gór!

Kontakt

Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.
ul. Fredry 8
61-701 Poznań

Sekretariat:                      Dział handlowy:
tel. 61 853 99 10             tel. 61 853 99 23
fax. 61 853 80 75

Jesteśmy na