Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Produkty: 0
Suma: 0,00 zł


Ryszard Ćwirlej otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru za książkę „Tylko umarli wiedzą”

Ryszard Ćwirlej otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru za książkę „Tylko umarli wiedzą”


Ryszard Ćwirlej został tegorocznym laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za powieść „Tylko umarli wiedzą”. Gratulujemy!

Podczas piętnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2018 wręczono pięć nagród, a dwie z nich powędrowały w ręce Ryszarda Ćwirleja, autora powieści kryminalnych „Tam ci będzie lepiej”, „Tylko umarli wiedzą” i „Już nikogo nie słychać”.

W sobotę 26.05.2018 r. na uroczystej gali wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru 2018 Ryszard Ćwirlej odebrał statuetkę oraz Nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza (25 000 złotych) z rąk Wiceprezydenta Miasta Wrocławia, Wojciecha Adamskiego.

Przewodniczący Kapituły Nagrody Wielkiego Kalibru prof. Zbigniew Mikołejko stwierdził, że autor otrzymał nagrodę z dwóch powodów. Po pierwsze: nagrodzona książka, „Tylko umarli wiedzą”, najlepiej spełniała formułę tradycyjnej powieści kryminalno-sensacyjnej, nieeksperymentującej i nieuciekającej w gatunkowe sfery pograniczne. Po drugie: choć jej akcja dzieje się prawie sto lat temu, wymowa książki jest wciąż aktualna, ma żywe odniesienia do współczesności, bowiem zło rodzące się w człowieku nie zna pojęcia czasu czy przedawnienia.

Po raz kolejny swoją nagrodę przyznali też czytelnicy. Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru w postaci statuetki już po raz drugi powędrowała do rąk Ryszarda Ćwirleja, tym razem za powieść „Tylko umarli wiedzą”.

„Tylko umarli wiedzą” to ekscytująca powieść mistrza kryminału z burzliwą historią pierwszej połowy XX wieku w tle. To druga część serii o przygodach Antoniego Fischera. Tym razem poznański policjant pomaga swojemu dawnemu przyjacielowi rozwiązać zagadkę zbrodni, która tylko na pierwszy rzut oka wydaje się prosta. Więcej o książce można przeczytać tutaj.

fot. Max Pflegel / Wydawnictwo EMGKontakt

Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.
ul. Fredry 8
61-701 Poznań

Sekretariat:                      Dział handlowy:
tel. 61 853 99 10             tel. 61 853 99 23
fax. 61 853 80 75

Jesteśmy na