Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Produkty: 0
Suma: 0,00 zł


Robert Małecki zdobył główną nagrodę podczas Kryminalnej Piły 2019!

Robert Małecki zdobył główną nagrodę podczas Kryminalnej Piły 2019!


Nagroda dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2018 za książkę Skaza trafiła do rąk Roberta Małeckiego.

Podczas VII Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła” 2019 Robert Małecki odebrał dyplom oraz nagrodę finansową w wysokości 5000 zł, ufundowane przez Prezydenta Miasta Piły Pana dr Piotra Głowskiego, a wręczone przez Zastępcę Prezydenta Miasta Piły Pana Krzysztofa Szewca.

Podczas laudacji dla Autora Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2018 - Skazy podkreślono, że Robert Małecki połączył realistyczny konkret z mrocznym i dusznym klimatem miejskim, a intrydze kryminalnej nadał dynamikę, która była znakiem rozpoznawczym jego prozy sensacyjnej.

Dodano, że Robert Małecki po trylogii sensacyjnej z dziennikarzem Markiem Benerem zmierzył się z konwencją klasycznego kryminału, dokładając do niej coś własnego i oryginalnego.

Zdaniem Jury pogrążony w głębokim paraliżującym smutku, aż na granicy autyzmu, komisarz Gross jest jedną z najpełniejszych psychologicznie i najciekawszych postaci jakie w ostatnich latach pojawiły się w krajowej prozie kryminalnej.


Gratulujemy naszemu autorowi oraz pozostałym nominowanym i wyróżnionym: Małgorzacie Rogali, Ryszardowi Ćwirlejowi, Markowi Krajewskiemu oraz Jackowi Ostrowskiemu.

Jury: prof. Wojciech Burszta - przewodniczący, Robert Ostaszewski i Leszek Koźmiński - sekretarz Jury.

Kontakt

Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.
ul. Fredry 8
61-701 Poznań

Sekretariat:                      Dział handlowy:
tel. 61 853 99 10             tel. 61 853 99 25
fax. 61 853 80 75

Jesteśmy na