Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Produkty: 0
Suma: 0,00 zł


Stulecie polskiego kryminału

Stulecie polskiego kryminału


17 kwietnia 2018 roku Wydawnictwo Poznańskie dołączyło do grona partnerów konkursu na opowiadanie kryminalne „Stulecie polskiego kryminału”. W tym zacnym gronie znajduje się również reprezentant polskiej policji, pierwsza szkoła kryminału III RP, czyli Szkoła Policji w Pile. O nowościach w konkursie, unikalnych warsztatach i zaangażowaniu w kryminały opowiedzieli:

  • insp. Beata Różniak – Krzeszewska – komendant Szkoły Policji w Pile,
  • Maciej Cieciora i Robert Falewicz – prezesi wydawnictwa Czwarta Strona,
  • Jan Kowalski – dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

Konkursowe wydawnictwo

Nowe porozumienie gwarantuje zwycięzcom konkursu obecność w zbiorze opowiadań konkursowych. Obok początkujących autorów swoje opowiadania opublikują również uznani pisarze kryminałów. Wydawnictwo Czwarta Strona przygotuje i wyda książkowy zbiór opowiadań, który będzie można kupić już w kwietniu 2020 roku, a zyski ze sprzedaży zasilą Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach.

Szkoła Policji w Pile i Kryminalna Piła na stulecie powołania Policji

Do grona parterów konkursu dołączyła Szkoła Policji w Pile. To jedyna polska placówka, w której kształci się policjantów służby kryminalnej, zarówno z pionu operacyjno-rozpoznawczego, jak i dochodzeniowo-śledczego. Przedstawicielem Szkoły w jury konkursu zostanie podinsp. Leszek Koźmiński – prywatnie twórca portalu i festiwalu Kryminalna Piła. Jednocześnie eksperci ze Szkoły Policji w Pile przygotują i poprowadzą dodatkowe zajęcia z kryminalistyki w „Niepodległa. Miejsce Spotkań” w warszawskich Łazienkach.

Opowiadania i zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 15 czerwca 2019 r. Opowiadania podpisane pseudonimem, o długości do 27 tysięcy znaków, należy przesyłać na adres konkurs@niepodlegla.gov.pl.

Więcej informacji o konkursie (wraz z regulaminem) pod adresem:

https://bit.ly/2IEGvuN


Kontakt

Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.
ul. Fredry 8
61-701 Poznań

Sekretariat:                      Dział handlowy:
tel. 61 853 99 10             tel. 61 853 99 25
fax. 61 853 80 75

Jesteśmy na