Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Produkty: 0
Suma: 0,00 zł


III KONKURS REPORTERSKI ROZSTRZYGNIĘTY!

III KONKURS REPORTERSKI ROZSTRZYGNIĘTY!


21 stycznia 2020 roku w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagrody w III edycji KONKURSU REPORTERSKIEGO. Wydarzeniem towarzyszącym Gali była debata pt. "Czy tematy leżą na ulicy? Porozmawiajmy o współczesnym reportażu" z udziałem członków Jury. 

Komisja konkursowa w składzie: Adrian Stachowski, Cezary Łazarewicz, Magdalena Kicińska, Kamil Bałuk i Paulina Surniak wyłoniła czworo finalistów, wśród których znalazły się projekty Marcina Chodunia, Marty Woźniak, Szymona Opryszka i Anity Demianowicz. 

Decyzją Jury laureatem III edycji Konkursu został Szymon Opryszek z projektem o roboczym tytule "H20". Laureat otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 15 tysięcy złotych, a jego reportaż ukaże się w prestiżowej serii reporterskiej Wydawnictwa Poznańskiego. Serdecznie gratulujemy Laureatowi oraz wszystkim wyróżnionym uczestnikom Konkursu. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Uzasadnienie werdyktu:
,,Nagrodzony projekt Szymona Opryszka daje nadzieję, że pojawi się książka przywracająca do polskiego reportażu perspektywę globalną. Kryzys wodny już dzisiaj jest tematem bardzo ważnym, a w ciągu najbliższych lat stanie się jeszcze bardziej istotny. Woda staje się dobrem ograniczonym, przedmiotem polityki i zarzewiem konfliktów. Co ważne – autor nagrodzonego projektu – deklaruje, że nie interesuje go kreślenie obrazu nieuchronnej katastrofy. Zapowiada próbę poszukiwania rozwiązań. Uznaliśmy, że warto go w tym wesprzeć”.
Kontakt

Wydawnictwo Poznańskie sp. z o.o.
ul. Fredry 8
61-701 Poznań

Sekretariat:                      Dział handlowy:
tel. 61 853 99 10             tel. 61 853 99 25
fax. 61 853 80 75

Jesteśmy na